Menu Close

Aplinkos paviršių tyrimas

2021-09-27

Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, darželyje kas dvi savaites atliekamas grupių aplinkos paviršių ėminių tyrimas. Tyrimas atliekamas molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių.
Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą darželyje yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos
reikalavimų, o ėminiai imami, kai grupės patalpos yra tuščios, t. y. kai vaikai buna lauke.
Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa ugdymo įstaigos bendruomenė bus informuota apie gautus tyrimo rezultatus jų grupėse. Tokiu būdu bus atliekama stebėsena, kad visa darželio bendruomenė jaustųsi saugiau esant sudėtingai epidemiologinei situacijai savivaldybėje.
Tais atvejais, kai konkrečios grupės aplinkoje ant paviršių bus rastas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo bus rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad grupėje galimai yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, todėl bus sudaryta galimybė visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) atlikti greitąjį antigeno testą.
Profilaktinis tyrimas bus organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku.
Prašome atidžiai stebėti savo ir vaikų sveikatos būklę, karščiuojant ar jaučiant peršalimo požymius, konsultuotis su šeimos gydytoju ir likti namie.
Tikimės bendruomenės susitelkimo ir sklandaus tyrimo atlikimo, kad suvaldytume infekcijos plitimą.
Saugokime save ir kitus!
Daugiau informacijos apie aplinkos paviršių tyrimą galite rasti čia.
Kilus klausimų, maloniai kviečiame kreiptis telefonu: 860091028 Julija Zakirova visuomenės sveikatos specialistė.

Skip to content