Menu Close

Aplinkos paviršių tyrimas

Darželis bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija, Gyvybės mokslų centru, Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, Vilniaus miesto savivaldybe, planuojame atlikti darželio grupių aplinkos paviršių tyrimą, siekdami maksimaliai valdyti galimą infekcijos plitimą darželyje.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad aplinkos paviršių tyrimas jau buvo atliekamas ugdymo įstaigose ir yra pasiteisinusi efektyvi prevencinė priemonė siekiant kontroliuoti ir išvengti viruso plitimo.  Mėginiai bus imami tik nuo įvairių dažnai liečiamų aplinkos paviršių ir atliekamas tyrimas koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti molekulinės genetikos metodu. Tyrimai bus atliekami 2021-05-28, nuo 10 iki 12 val., kai vaikai bus lauke.

Atkreipiame dėmesį, kad kurioje nors grupėje radus ant paviršių COVID-19 virusinės medžiagos, tos grupės bendruomenė bus informuota apie tokį rezultatą. Kadangi ant paviršių aptikta virusinė medžiaga yra pagrindas įtarti, kad grupėje galbūt yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, bus siūloma visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) pasitikrinti dėl COVID-19 ligos.

Prašome atidžiai stebėti savo ir vaikų sveikatos būklę, karščiuojant ar jaučiant peršalimo požymius, konsultuotis su šeimos gydytoju ir likti namie.

Tikimės bendruomenės susitelkimo ir sklandaus tyrimo atlikimo, kad suvaldytume infekcijos plitimą. Saugokime save ir kitus!

Daugiau informacijos apie aplinkos paviršių tyrimą galite rasti čia:
https://www.vilniussveikiau.lt/informacija-ugdymo-istaigoms-aplinkos-pavirsiu-tyrimas/

Kilus klausimų, maloniai kviečiame kreiptis telefonu 860091028 visuomenės sveikatos specialistė Julija Zakirova.

Skip to content